«Я МАЮ ПРАВО!»

У рамках відзначення Всеукраїнського тижня права в Юридичному відділенні Івано-Франківського коледжу відбулася зустріч студентів-правників з керівником Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимиром Ковальчуком та завідувачем сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Христиною Верменічевою. Вони привітали студентів із початком навчального року та розповіли про гарантовані державою права, їх реалізацію та захист у разі порушення. Враховуючи, що деяким присутнім не виповнилося ще 18 років, запропонована правова тема викликала зацікавленість. Тож підлітки разом з Володимиром Ковальчуком з’ясували, які права дитини існують та в якому документі закріплені, виокремивши основні з них, а саме: право на життя, право на піклування і турботу, право на освіту, право на відпочинок і розваги, право на захист від образ та принижень, право виражати свої погляди та інші права відповідно до Конвенції ООН про права дитини. Фахівець системи безоплатної правової допомоги пояснив, що Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов’язкового характеру, що присвячений широкому переліку прав дитини. Вона була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 р. і підтримана 191 країною. Україна ратифікувала цей документ у 1991 році. Фахівець обласної юстиції Христина Верменічева розповіла про еволюцію становлення прав людини, конституційних гарантій захисту прав дитини, функцій та соціальної ролі держави, порядку обмеження окремих прав людини, механізмів реалізації права на безоплатну правову допомогу та особливостей участі народу у державотворенні.На закінчення тематичної зустрічі фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області вручили студентам інформаційні буклети, пам’ятки та паспорти прав дитини.

.